Liceum ogólnokształcące

liceum policealne educatio

okres nauki3lata
nauka0

INFORMACJE OGÓLNE O LICEUM DLA DOROSŁYCH

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym Zaocznym dla Dorosłych trwa 3 lata. Odbywa się w systemie weekendowym – sobota/niedziela, średnio co dwa tygodnie. Do szkoły mogą zapisać się absolwenci gimnazjów, szkół podstawowych oraz szkół zawodowych. Nauka w liceum ogólnokształcącym kończy się egzaminem maturalnym. Dzięki maturze można kształcić się dalej i wybrać wymarzony kierunek studiów. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku XIV im. S. Staszica w Warszawie.

Liceum Ogólnokształcące Zaoczne dla Dorosłych to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy,  codziennych obowiązków i innych zobowiązań. Wszystkie Osoby, które chcą zdobyć lepszą pracę, otworzyć sobie drogę do dalszego kształcenia, wzbogacić się pod względem intelektualnym zdają sobie sprawę jak istotną rolę odgrywa w dzisiejszych czasach ukończenie szkoły średniej i posiadanie świadectwa dojrzałości.

Do liceum przyjmujemy na:

  • semestr pierwszy absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej oraz gimnazjum
  • semestr trzeci absolwentów ZSZ od roku 2015
  • pozostałe semestry uczniów i słuchaczy innych liceów lub techników, którzy przerwali naukę

Dokumenty do szkoły przyjmujemy przez cały rok, a zajęcia rozpoczynają się dwa razy w roku:

  • Semestr jesienny – we wrześniu
  • Semestr wiosenny – w lutym

O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA

Zajęcia w Liceum Zaocznym dla Dorosłych odbywają się całkowicie bezpłatnie. Bez dodatkowych opłat wydajemy zaświadczenia do ZUS, MOPS, KRUS oraz legitymację szkolną, która uprawnia do zniżek na przejazdy publicznymi środkami komunikacji.

Napisz do nas