Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co uczyniło Was takimi jakimi jesteście? Fakt – część cech oraz wartości życiowych nabywamy wraz z doświadczeniem, czy wiekiem. Nie można jednak zapominać o jednej, dosyć istotnej rzeczy – historia. Historia naszej rodziny, elementy zachowań przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto zgłębić tenże temat i zastanowić się, dlaczego ta kwestia stanowi aż taki priorytet.

 

Tradycja

Tradycje potrafią zespolić więzi rodzinne i być łącznikiem z ludźmi, których z różnych względów nie mamy możliwości często spotykać – dalsi wujkowie oraz ciotki. Do ogólnie przyjętych tradycji należą choćby świąteczne spotkania.

 

Życiowe mądrości

Niektórzy młodzi ludzie nazywają to ględzeniem, jednak warto uświadomić sobie, że rodzice, dziadkowie żyją na świecie troszeczkę dłużej i czasem warto posłuchać tego, co mają do powiedzenia. Być może dzięki ich radom unikniemy paru nieprzyjemnych sytuacji w życiu.

 

Kawałek historii

Pamiętajmy, że część z naszych krewnych to osoby pamiętające czasy wojenne. Tym samym są skarbnicą wiedzy historycznej i zapytani o ten fragment życia z pewnością będą chcieli się tą wiedzą podzielić.

 

Jedność

W czasach, gdy króluje internet, a sporą część życia poświęcamy internetowym znajomościom powinniśmy pamiętać, że blisko nas są ludzie, którzy wychowali się w czasach, gdzie podstawą były bezpośrednie relacje z drugim człowiekiem. Te osoby to przykład tego, iż można i powinno się zadbać o poczucie rodzinnej jedności.

 

Wartości

Każdy posiada w życiu jakieś wartości, które w jakiś sposób wyznaczają mu schemat postępowania. Nie zdajemy sobie z tego często sprawy, lecz w posiadanie większości z nich weszliśmy właśnie dzięki więzom krwi.

 

Reasumując – dbajmy o relacje z bliskimi. Nawet jeśli bywa, że to co do nas mówią często wydaje się przestarzałe, nudne i staroświeckie. A z racji Dnia Babci i Dnia Dziadka złóżmy im gorące życzenia – aby żyli jak najdłużej w pełnym zdrowiu!

Napisz do nas